Filch – Концертна промоција на Underdog

March 31, 2019

Details:

Name Filch

Schedule

Date:
Time:

Драги пријатели, како што веќе знаете, нашиот втор албум е готов, и редно е да го споделиме, на начин на којшто најдобро знаеме. Се враќаме повторно на местото каде што заедно ја следевме месечината, овој пат со нови приказни инспирирани од вашиот омилен (или не) moongazer – Filch.

Без многу должење, ќе ни биде чест доколку присуствувате на концертната промоција на нашиот втор студиски албум – Underdog.

Underdog е мултимедијален проект со илустрации и видео анимации за 10 нови инструментални композиции, изработени од Вања Шереметкоски и Михаил Наумов, и аудио снимано/миксано/мастерирано од Ѓорги Вацев. Целиот овој аудио/видео концепт, Filch ќе се обиде највивидно да ви го раскаже во живо, на 31-ви март (недела) во Кино Фросина во МКЦ.

Две нови траки од вториот албум се веќе онлајн:
Burgundy Stained Lapel – https://youtu.be/SdvzjIx3NuY
Tip Toe – https://youtu.be/zIi3NT9T-dE

Специјални гости: Pence Kralev & Riste Trajkovski
Афтергрув: Nenad Stefanoski

Датум: 31.03.2019 (недела)
Место: МКЦ Кино Фросина
Време: 20:00
Влез: БЕСПЛАТЕН

На промоцијата ќе може да си ги набавите двата албуми и новите маички по промо цена! Повеќе инфо наскоро.

========================

Filch:
Zlatko Andrijevski – гитара
Darko Stojoski – гитара
Теодор Бошков – бас гитара
Branko Saplamaev – клавијатури
Gisho Dinev – тапани

www.filchofficial.com

#Filch #Underdog #NewAlbum #Concert